Úvodní strana

Aktuality

Obrázek2.png
04.08.2023

Sběrem textilu, bot a hraček podpoříme Fond ohrožených dětí KLOKÁNEK

Na veřejná stanoviště tříděných odpadů v Mlýnské a Tyršově ulici byly dne 3. srpna 2023 nově umístěny 2 charitativní kontejnery na textil od nadačního fondu KLOKTEX.

 
Logo   Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově
03.08.2023

Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově

Zveme Vás na Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově, které se uskuteční při příležitosti 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty a to 30. září 2023 od 10:00 do 17:00 hodin v parku zámku Sychrov, a které pro vás připravují Okresní myslivecké spolky Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily.

Při této jedinečné příležitosti bychom rádi veřejnosti představili myslivost v její kráse a bohatosti, založené na péči o zvěř, tradicích a kulturních a osvětových hodnotách. Cílem těchto slavností je nejen připomínka významného výročí myslivecké organizace, která byla založena v roce 1923, a to za účelem ochrany myslivosti, přírody a krajiny, a v ní volně žijící zvěře, životního prostředí, ochrany ohrožených nebo zraněných živočichů, a za účelem práce s dětmi a mládeží, ale především pak prezentace tradiční české myslivosti, která je v podstatě středoevropskou specialitou, a to především díky svým, po mnoho let budovaným a rozvíjeným aktivitám, které jí dávají jakousi ideovou nadstavbu, a která je od roku 2012 na seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky, a to jako nehmotná kulturní památka.

Proto připravujeme velice pestrý program, který je určen jak myslivecké, tak především nemyslivecké veřejnosti. Kromě toho si na své přijdou i děti, pro které zde bude stezka napříč celým parkem, kde budou vědomostní, pohybové i tvůrčí aktivity. 

V rámci programu vystoupí celá řada významných mysliveckých osobností, ale i zajímavých souborů. Návštěvník se bude moct kochat módními přehlídkami např. na téma Žena, lov a šperk, anebo odívání od baroka po první republiku, nebo se zaposlouchat do tónů lovecké hudby v podání trubačů České lesnické akademie Trutnov, seznámit se s výcvikem loveckých psů, anebo loveckých dravců, dále vábením zvěře s Kateřinou Cheníčkovou, nebo se seznámit se zpracováním zvěřiny v rámci kuchařské kulinářské show s Josefem Šorejsem a mnoho dalšího.

Celým dnem bude provázet známá moderátorka paní Marcela Augustová. Akce se uskuteční pod záštitou radního Libereckého kraje pana Václava Židka. Po celý den je pro veřejnost vstup na tyto oslavy zdarma.


Těšíme se, že se přijdete podívat.

Myslivosti zdar!

Petr Mužák
předseda Kulturní a propagační komise 

Okresní myslivecký spolek Liberec 


 
hodkovice znak
02.08.2023

Uzavření Stavebního úřadu Hodkovice nad Mohelkou

Stavební úřad Hodkovice nad Mohelkou bude  v době od 14. srpna 2023 do 18. srpna 2023 z provozních důvodů pro veřejnost uzavřen.

Veškeré kompletní žádosti a podání bude v tomto termínu možné podat na podatelně Městského úřadu Hodkovice nad Mohelkou.

Děkujeme za pochopení.  

Alena Ježková, DiS.
vedoucí Stavebního úřadu


 
MČR VDN plakat deti
31.07.2023

VII. Mistrovství ČR jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehod

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, který je jedním z pořadatelů VII. Mistrovství ČR jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehod, zve srdečně veřejnost i rodiny s dětmi na tuto akci, která se koná v sobotu 2. září 2023 od 8:00 hodin po celý den na parkovišti u HOME CREDIT ARENY v Liberci. 
 
hodkovice znak
21.07.2023

Pozvánka na 4. mimořádné veřejné zasedání Zastupitelstva města Hodkovice nad Mohelkou,

které se koná ve středu dne 26. července 2023 se od 17:30 hod. v obřadní místnosti Městského úřadu v Hodkovicích nad Mohelkou.Těšíme se na Vaši účast!

 
Zdravotní středisko   bezbariérový vstup
17.07.2023

Všeobecný lékař s. r. o. - praktický lékař pro dospělé

V pátek 21. července 2023 MUDr. J. Kornoušek neordinuje, v ordinaci bude jen sestra. Zástup zajištěn ordinací Turnov Žižkova 2047.

 
IMG 20230712 WA0000
12.07.2023

Nová autobusová zastávka v Pelíkovické ulici

V pondělí 17. července 2023 budou zahájeny stavební práce na nové autobusové zastávce na ulici Pelíkovická. V souvislosti s touto stavbou nepředpokládáme žádná dopravní omezení.


 
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 176 starší
load