Úvodní strana > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Oznámení občanům

Výměna parkovacího průkazu označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou

Vyhláškou č. 290/2011 Sb., kterou se mění vyhláška č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, byl stanoven nový vzor speciálního označení, a to parkovacího průkazu označujícího vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou - č. O 7. Speciální označení O 7 vydává a výměnu stávajících označení O 1 za parkovací průkaz provádí oddělení péče o zdravotně postižené a důchodce odboru sociální péče Magistrátu města Liberec (bývalá budova Uranu u autobusového nádraží) v jeho úředních hodinách, tj. v pondělí, středu a pátek. K žádosti je třeba doložit aktuální barevnou fotografii o rozměru 35x45 mm. Při vydání parkovacího průkazu je občan povinen odevzdat označení O 1.  Stávající označení O 1 mohou občané využívat do ukončení doby jeho platnosti (respektive platnosti přiznaných mimořádných výhod), nejpozději ale do 31. 12. 2012. Zároveň občany upozorňujeme, že pokud měli z důvodu zdravotního postižení zřízeno vyhrazené parkovací místo, po výměně speciálního označení si budou muset zažádat i o změnu dopravního značení.

O výměnu musí osobně požádat majitel průkazu potřebné doklady:

  • fotografii 35x45 mm – parkovací průkaz bude označen fotografií (v případě výměny i průkazu mimořádných výhod potřebujete fotografie dvě)
  • občanský průkaz
  • průkaz mimořádných výhod (ZTP, ZTP/P)
  • starý parkovací průkaz pro označení vozidla
  • 30 Kč správní poplatek (v případě výměny průkazu mimořádných výhod)

Úřední hodiny:

pondělí: 8:00 – 17:00
středa :  8:00 – 17:00
pátek:  8:00 – 14:00

Vytvořeno 16.11.2011 10:47:41 | přečteno 2056x | irena.libalova
load