Úvodní strana > Město > Dopravní omezení (uzavírky, výlukové jízdní řády apod.)

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Když pravá ruka neví, co dělá levá..., aneb letní uzavírky v Hodkovicích nad Mohelkou

Opravdu nepatřím k lidem, kteří veřejně hodnotí vydaná rozhodnutí, ale v tomto případě nemohu jinak. Od začátku května se postupně a jen tak mimochodem dozvídáme informace o plánovaných opravách povrchu vozovky I/35 (jednotlivé úseky od 13. května do 30. září), následně o uzavření sjezdu do Hodkovic (od 30. června do 7. července), etapově prováděné opravě kruhového objezdu „u benzinky“ (od 1. srpna cca 6 týdnů) a vedení objízdné trasy přes most v Rychnovské ulici, který je v rekonstrukci. Vše to završil požadavek na souhlas s úplnou uzavírkou komunikace III/27814 z Hodkovic na Záskalí pro nutnou opravu propustku, který je v havarijním stavu (od 15. července do 31. července úplná uzavírka a do konce září částečná uzavírka). Nepřetržitá výluka na železnici v období od 29. června do 18. července s náhradní autobusovou dopravou je doufám již poslední dopravních omezení v Hodkovicích a okolí.

Co to tedy znamená? V případě uzavření I/35 z důvodu havárie vozidel, budou muset občané města Hodkovice nad Mohelkou volit neúměrnou objízdnou trasu a město bude vystaveno velkému dopravnímu náporu.

Určitě Vás napadají stejné otázky, které si stále dokola kladu i já. Jak je možné, že v průběhu opravy páteřní silnice I/35 je možno povolit uzavírku na jediné rozumné objízdné trase? Opravdu není možné opravu propustku ještě alespoň o měsíc odložit? Proč neproběhla před stavební sezónou koordinační schůzka všech dotčených aktérů a zástupců obcí? Těch otázek je tolik, ale odpověď je stále stejná. „To musíte pochopit, jinak to nejde, je to jen na pár dní…„

Zcela chápu potřebu oprav, i dočasné uzavření sjezdu do Hodkovic, opravu kruhového objezdu atd. Chápu i nutnost opravit propustek na Záskalí, který je v havarijním stavu, ale ten havarijní stav už určitě nějakou dobu trvá…

Co už ale chápat nechci a nemůžu je situace, že město Hodkovice nad Mohelkou nedalo souhlas s uzavírkou komunikace přes Záskalí, dokud nebude dokončena oprava I/35, ale to je naprosto nepodstatné. Uzavírka byla přes tento nesouhlas povolena. Až se tedy budete ptát, kudy jet a jak je to možné, zeptejte se prosím na Magistrátu města Liberec – odboru dopravy, Krajském úřadu Libereckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic, případně Krajské správě silnic Libereckého kraje. Dokud totiž nebudou koordinovat svou činnost tyto instituce, stáváme se my v obcích a městech rukojmími uzavírek a velmi složité situace v území.

Celý soupis uzavírek, které nás v letních měsících postihnou, bude zveřejněn na webových stránkách města, facebooku a stránce IDOL-u.

Moc tedy za nás, občany měst a obcí prosím, příště plánujte lépe a koordinovaně, ušetříme si všichni hodně času a zbytečných konfliktních situací.

Markéta Khauerová – starostka města Hodkovice nad Mohelkou


Vytvořeno 27.6.2019 9:24:26 | přečteno 1306x | irena.libalova
load