Úvodní strana > Pro návštěvníky > Fotogalerie > Fotografie z akcí
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cvičení Hasičského záchranného sboru - nácvik chytání pádů prvolezce 2009

Cvičení HSZ (4)

Ukázka záchranné akce na skalách v provedení profesionální lezecké skupina HZS LK a školení první pomoci členů oddílu. Úklid jeskyně a okolí.

Dne 4. dubna 2009 se na Raubířských skalách u Hodkovic konala každoroční akce horolezeckého oddílu - nácvik chytání pádů prvolezce.

  V letošním roce byla akce díky novému předsedovi oddílu povýšena na novou úroveň. Lukáš Dostrašil jako člen lezecké skupiny HZS Liberec zorganizoval profesionální ukázku záchrany zraněného horolezce z nepřístupného terénu, jeho základní ošetření a transport do přístupného terénu.

  Současně se sledováním záchranné akce účastníci poslouchali a mohli diskutovat zásady první pomoci. Kromě obecných zásad bylo školení hasičů zaměřeno speciálně na úrazy a následnou péči úrazů a stavů po pádu z výšky, vyčerpání, omrznutí, dehydratace... Zajímavá byla také ukázka profesionální záchranářské techniky - od té horolezecké až po zdravotnickou (celotělová dlaha, krční límec...).

  Akce se kromě hodkovického oddílu zúčastnil také oddíl z Liberece.  Současně s akcí byl proveden úklid celé lokality a odvezení odpadu.

Velmi děkujeme záchranářům od hasičů za velmi poučnou a zajímavou akci!
  Doufáme, že se v ní stane každoroční tradice.

Cvičení HSZ - nácvik chytání pádů prvolezce

Cvičení HSZ (1)

Cvičení HSZ (1)

 
Cvičení HSZ (10)

Cvičení HSZ (10)

 
Cvičení HSZ (11)

Cvičení HSZ (11)

 
Cvičení HSZ (12)

Cvičení HSZ (12)

 
Cvičení HSZ (2)

Cvičení HSZ (2)

 
Cvičení HSZ (3)

Cvičení HSZ (3)

 
Cvičení HSZ (4)

Cvičení HSZ (4)

 
Cvičení HSZ (5)

Cvičení HSZ (5)

 
Cvičení HSZ (6)

Cvičení HSZ (6)

 
Cvičení HSZ (7)

Cvičení HSZ (7)

 
Cvičení HSZ (8)

Cvičení HSZ (8)

 
Cvičení HSZ (9)

Cvičení HSZ (9)

 
 
Vytvořeno 15.11.2011 12:35:22 | přečteno 2194x | Jiří Třísko
load