Úvodní strana > Město > Historie města > Střípky z historie města

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozhledna na Javorníku

Obří sud s rozhlednou 1

91. výročí od založení by letos oslavila rozhledna na Javorníku

V neděli 25. května 1924 byla na Javorníku otevřena nová 18 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Na památku zesnulého vlastivědného pracovníka a dlouholetého předsedy místní skupiny německého horského spolku v Hodkovicích Maxe Blaschky byla pojmenována jeho jménem. Začátkem 50. let minulého století byla rozhledna díky povětrnostním vlivům v dezolátním stavu, a tak byla stržena. Na prázdném místě bylo s výstavbou nového Obřího sudu postaveno venkovní občerstvení s krytou terasou. A tak už jen staré fotky a pohlednice připomínají tuto zajímavou stavbu.


František Nejedlo
Sdružení rodáků a přátel Hodkovic                                            

Rozhledna na Javorníku

Obří sud s rozhlednou 1

Obří sud s rozhlednou 1

 
Rozhledna u Obřího sudu

Rozhledna u Obřího sudu

 
 
Vytvořeno 4.5.2015 15:29:00 | přečteno 1912x | irena.libalova
load