Úvodní strana > Město > Historie města > Pověsti z Hodkovic

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hodkovický vodník

Pivovarský rybník (1), autor: Pavel Kadlec

Pivovarský rybník a Mohelka – to byl rajón našeho vodníka. Hodkovického vodníka. Lidé ho  měli lidé rádi. Byl sice podmračený, ale staral se v rybníku a v Mohelce o ryby, kterých byl vždy pro občany dostatek. Vodník dále dbal i o to, aby v Hodkovicích byla dobrá pitná voda a nedocházelo k ničivým povodním. Nosil zelený kabát, zelené kalhoty, hnědý klobouk a hnědé vysoké boty. Měl hrozně rád pivo a chodil na něj do hospody k Flanderkům, protože tam neměl z  vody daleko. Do hovorů se nezapojoval, ale poslouchal, co je nového. V hospodě dostal vyhrazené místo u stolu u okna, Tady často sedával a pokuřoval z dlouhé dýmky. Žádná voda mu ze šosu kabátu prý nekapala, v hospodě vždy vydržel dlouho, na suchu nebyl, místo vody měl pivo. Každému, kdo potřeboval rybu, tomu ji donesl, ale každý musel zaplatit několika půllitry piva. Proč a kdy se z Hodkovic odstěhoval, to se prý neví, ale mělo to být v době, kdy se u nás zrušil pivovar a nové pivo mu nechutnalo.

Pivovarský rybník

Pivovarský rybník (1), autor: Pavel Kadlec

Pivovarský rybník (1)

 
Pivovarský rybník (2), autor: Pavel Kadlec

Pivovarský rybník (2)

 
Pivovarský rybník (3), autor: Pavel Kadlec

Pivovarský rybník (3)

 
 
Vytvořeno 1.2.2013 12:56:34 | přečteno 2588x | irena.libalova
load