Úvodní strana > Město > Historie města > Pověsti z Hodkovic

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Křížek nad Semerádovým mlýnem

K tomuto křížku se váže tato pověst. Lidé z nedalekého mlýna byli dost bohatí, aby nepřišli o majetek, brali se příbuzní mezi sebou. Majetek tak zůstával v rodině, ale mělo to neblahé následky na jejich rod. Začali je pronásledovat různé nemoci, u potomků došlo ke zhoršení zraku a dokonce i k slepotě.  Věhlasní lékaři neuměli najít lék a situace se stále zhoršovala. Neutěšenou situaci tohoto rodu zachránila svou radou kořenářka, která jim poradila, aby se poslední potomek oženil s nejchudším děvčetem z Hodkovic. Tak se stalo, a vše bylo zase v pořádku.  Z vděčnosti tento potomek nechal postavit na tomto místě kříž. Pochází z roku 1831.

Vytvořeno 1.2.2013 12:59:17 | přečteno 1608x | irena.libalova
load