Úvodní strana > Město > Historie města > Pověsti z Hodkovic

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pověst k Mariánské soše

Mariánská socha (1), autor: Pavel Kadlec

Mariánská socha, která stojí naproti domu Tchořů, má také svoji pověst se smutnou historií. Tuto pověst vyprávěla paní Sokolová. Ignác Glaser, domkař, měl dva syny. Starší se zamiloval do chudé dívky, ale otec se hrozně zlobil, nesouhlasil s tím a nutil ho, aby si vzal bohatou nevěstu. Syn si však místo bohaté nevěsty našel třešeň, na které se oběsil. Matka nechala strom pokácet a na připomenutí tragické smrti syna zde nechala na tomto místě postavit sochu Marie. Druhý syn Glasera si i přes odpor otce chudé děvče za manželku vzal.

Mariánská socha

Mariánská socha (1), autor: Pavel Kadlec

Mariánská socha (1)

 
Mariánská socha (2), autor: Pavel Kadlec

Mariánská socha (2)

 
 
Vytvořeno 1.2.2013 12:58:10 | přečteno 1830x | irena.libalova
load