Úvodní strana > Město > Historie města > Pověsti z Hodkovic

Navigace

Město

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zamilovaný Špička

Poblíž artézské pivovarské studně směrem k nádraží, stával křížek, ke kterému se váže tato pověst. Zámožný syn Špičky si zamiloval chudé děvče. Rodiče tomu bránili. A stalo se, že si u křížku přísahali, že když jim rodiče zabrání sňatku, že půjdou na tomto místě na společnou smrt. Dívka přísahu odvolala, ale mladý Špička se u křížku zastřelil. Křížek musel být z důvodu výstavby silnice přemístěn k železničnímu náspu.

Vytvořeno 1.2.2013 12:57:31 | přečteno 1735x | irena.libalova
load