Úvodní strana > Městský úřad > Městský úřad > Vše o odpadech

Navigace

Městský úřad

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hřbitov - zvládneme třídit i tady?

třídění na hřbitově

Na městský hřbitov jsme nově přidali nádoby na tříděný odpad. Po prozkoumání popelnic na směsný komunál bylo zjištěno, že velkou část nádoby zaplňují plastové a jiné recyklovatelné odpady. Když už třídíme po celém městě, posuňme třídění i na hřbitově. Netřídění odpadů je i důvodem, proč na hřbitově v současné době kapacita nádob často nestačí.

Byly přidány nádoby na plasty (květináče, PET lahve, plastové misky, igelitové sáčky a tašky) a na papír (papírové obaly a tašky). Důležitá informace – HŘBITOVNÍ SVÍČKY a OBALY S VOSKEM do nádoby na plasty NEPATŘÍ! Dávejte je prosím do směsného komunálního odpadu.

NA KOMPOST u zadní brány patří pouze živé rostliny a hlína BEZ PLASTOVÝCH a UMĚLÝCH PŘÍMĚSÍ jako jsou stuhy, plastové květiny, misky, ozdoby, květináče. Rostlinný odpad se dále zpracovává na kompostárně a rozdrcené plasty znehodnocují kvalitu vzniklého kompostu. Během roku bude plocha pro odkládání rostlinných zbytků upravena a budou zde umístěny zahradní kompostéry.

STAVEBNÍ ODPAD z úprav hrobů a náhrobků je zakázáno odkládat v prostorách hřbitova (rozdrcené náhrobky, beton atd.). Domluvte se s firmou provádějící práce, aby odpad rovnou odvezla. Stavební odpady přijímají sběrné dvory Turnov-Vesecko nebo v Liberci, sběrný dvůr v Pelíkovické ulici stavební odpady nepřijímá!


Ing. Dana Karmazínová, OŽP


Vytvořeno 19.4.2021 15:42:10 | přečteno 479x | irena.libalova
load