Jaký odpad patří na sběrný dvůr

Sběrný dvůr Pelíkovická ulice, autor: Ing. Jan Plaček

Jarní měsíce lákají k úklidu a v této době na sběrný dvůr města v Pelíkovické ulici putuje velké množství odpadu z vyklízených prostor, proto upozorňujeme na některé nedostatky, které se zatím na sběrném dvoře objevují.

PŘI VYKLÍZENÍ SKLEPŮ JE NUTNÉ ODPAD TŘÍDIT

Upozorňujeme SVJ bytových domů, která si u Technických služeb objednávají kontejner na odvoz většího množství odpadů při vyklízení sklepů, že na sběrný dvůr se odevzdávají pouze objemné odpady (nábytek, koberce, dveře atd.) a dále odpad vytříděný na jednotlivé komodity (sklo, plasty, papír, textil atd.). Nebezpečné odpady např. obaly od barev, ředidla se odevzdávají při mobilním svozu nebezpečných odpadů, který probíhá 2 x ročně na jaře a na podzim. Svoz nebezpečných odpadů proběhne letos v termínu 24. dubna 2022.

DO OBJEMNÉHO ODPADU NA SBĚRNÝ DVŮR NEPATŘÍ PYTLE NAPLNĚNÉ SMĚSNÝM KOMUNÁLNÍM ODPADEM

Směsný komunální odpad občané odevzdávají do nádob u svých nemovitostí. Na sběrný dvůr se odevzdávají pouze ty složky komunálního odpadu, které svými rozměry přesahují velikost popelnice tzn. nábytek, koberce, dveře, kočárky, lyže apod. a tříděné odpady.

Pytle naplněné neidentifikovatelným směsným komunálním odpadem, který se vejde do nádob, nebo neroztříděným odpadem, může obsluha sběrného dvora odmítnout nebo nařídit jejich dotřídění.

PNEUMATIKY

přebírá sběrný dvůr pouze neznečištěné, BEZ DISKŮ!

OBSLUHA SBĚRNÉHO DVORA V PELÍKOVICKÉ UL. DÁLE UPOZORŇUJE:

• Textil se odevzdává v pytlích, aby zůstal suchý a byl použitelný k dalšímu zpracování. Silně znečištěný textil patří do směsného komunálního odpadu.

• PET lahve a směsné plasty se na sběrný dvůr odevzdávají odděleně vytříděné, PET lahve zvlášť, máme na ně samostatný kontejner.

• Kartóny a papírové krabice přijímá sběrný dvůr v rozloženém stavu.

• Objemný odpad se odevzdává o maximálních rozměrech 2x1 m. Rozměrný nábytek je nutné předem rozřezat.

Stavební a demoliční odpady sběrný dvůr nepřijímá, je nutné se obrátit na sběrné dvory např. Vesecko – Turnov nebo v Liberci. Tento odpad je zpoplatněn dle aktuálních ceníků sběrných dvorů.

Vytvořeno 3.3.2022 12:50:04 | přečteno 691x | irena.libalova