Svoz nebezpečných odpadů z domácností

Svoz nebezpečného odpadu

V neděli 25. dubna 2021 proběhne v Hodkovicích nad Mohelkou a v Jílovém svoz nebezpečných odpadů z domácností.

Rozpis stanovišť a časů:

Jílové

Jílové u stanoviště kontejnerů

ul. Nádražní (u nádraží)

ul. Sportovní x Mánesova u stanoviště kontejnerů

náměstí T. G. Masaryka

ul. Liberecká x Tyršova u stanoviště kontejnerů

Sběr bude prováděn ambulantním způsobem, tj. pojízdnou sběrnou, která bude přistavena podle časového rozpisu na výše uvedeném stanovišti.
Odpady budou přebírány kvalifikovanými pracovníky společnosti Severočeské komunální služby s. r. o.

Přijímány budou následující nebezpečné složky komunálních odpadů:

• Obaly obsahující zbytky nebezpečných látek, vč. olejových filtrů
  • Oleje a tuky
  • Absorpční činidla (znečištěný textilní materiál)
  • Barvy, lepidla a pryskyřice
  • Rozpouštědla
  • Kyseliny
  • Zásady (hydroxid)
  • Nepoužitá léčiva (léky)
  • Pesticidy (hnojiva)
  • Akumulátory, baterie, články a zářivky

POZOR!!! Vše musí být řádně označeno v uzavřených (originálních) obalech, objem a množství musí odpovídat provozu běžné domácnosti.

Nebude přijímáno následující:

• Elektro
  • Stavební odpad, vč. eternitu, azbestu, asfaltu, omítek, lepidel, směsí apod.
  • Nebezpečné odpady vznikající při podnikatelské činnosti

Způsob přebírání odpadů:

• Sběr bude probíhat za přítomnosti zástupce městského úřadu a pod jeho dohledem.
  • Odpady budou předávány osobně občany pracovníkům zajišťujícím sběr.
  • Odpad, který nebude předán přímo občany nebo zástupcem obce a bude na stanoviště umístěn před příjezdem mobilní sběrny nebo po jejím odjezdu nebude odvezen.

Další informace poskytne Oddělení životního prostředí a památek MěÚ Hodkovice n. M. (Ing. Dana Karmazínová, tel. 485 145 353, mobil 601 370 896) nebo přímo pracovníci Severočeských komunálních služeb s. r. o. na telefonním čísle 493 645 111.

Vytvořeno 31.3.2021 14:14:09 | přečteno 314x | irena.libalova