Úvodní strana > Městský úřad > Městský úřad > Vše o odpadech

Navigace

Městský úřad

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

TŘÍDÍME DOMA - nový systém třídění odpadů

Třídíme doma   logo

Vážení občané,
jak jste již určitě zaznamenali, od 1. ledna 2021 bude v Hodkovicích zaveden nový systém třídění odpadů „TŘÍDÍME DOMA“, v rámci kterého budou ke každé nemovitosti zdarma přiděleny dvě nádoby – na papír (černá s modrými úchyty = modrá) a na plasty (černá se žlutými úchyty = žlutá). Svoz směsných komunálních odpadů z černých a plechových popelnic bude od nového roku nastaven plošně na 1x za 14 dnů (s výjimkou sídliště Podlesí a bytových domů ulice Mánesova a J. Hory, kde zůstane týdenní svoz).

Vnímáme, že se mezi Vámi množí obavy, zda Vám bude stávající nádoba na směsný komunální odpad při 14denním intervalu svozů stačit. Natočili jsme proto pro Vás video s příklady možných obalů, které do nových nádob na plasty a papír můžete odkládat. Řada občanů dnes do tříděného odpadu odevzdává pouze PET láhve a papírové kartóny, ale dalších plastových a papírových obalů najdete v domácnosti mnohem více.  PAPÍR – krabičky od čajů, léků, rýže a dalších sypkých potravin, letáky, papírové vaničky od zeleniny, krabice od pracích prášků, obalový papír apod. PLASTY – nádobky od šampónů, krémů, čistících prostředků, aviváží a další drogerie, plastové sáčky a tašky, PET lahve, plastové hračky, kyblíky apod. Věděli jste, že do žluté nádoby můžete od r. 2018 kromě plastů odkládat i obaly od džusů a mléka? A kdyby Vám ani po poctivém vytřídění papíru a plastů stávající černá nádoba nestačila, budeme společně hledat řešení.

Více informací k novému systému se dozvíte také v reportáži rtm plus a ikona souboruv instruktážním videu.

ikona souboruInformační leták "TŘÍDÍME DOMA - MĚSTO"

ikona souboruInformační leták "TŘÍDÍME DOMA - ŽĎÁREK"


Pokud si chcete třídění odpadů v domácnosti ulehčit, přijďte si na městský úřad vyzvednout zdarma barevné tašky na papír, sklo a plasty.


S případnými dotazy k novému systému „TŘÍDÍME DOMA“ se obracejte přímo na pracovníky městského úřadu:

Ing. Dana Karmazínová – karmazinova.dana@hodkovicenm.cz, 485 145 353

Jana Mizerová – mizerova.jana@hodkovicenm.cz, 485 145 353


Vytvořeno 12.11.2020 9:13:50 | přečteno 502x | irena.libalova
load