Úvodní strana > Městský úřad > Strategické a rozvojové dokumenty

Navigace

Městský úřad

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Památková zóna města

Památková zóna Hodkovice nad Mohelkou

Stavební a terénní úpravy v památkové zóně

 

Bydlíte v centru města a plánujete výměnu oken, opravu fasády, novou dlažbu či jiné stavební úpravy objektu?  Je pravděpodobné, že váš dům leží na území městské památkové zóny a máte povinnosti vyplývající ze zákona o státní památkové péči a stavebních předpisů.

Jak postupovat:

  • Ověřit umístění domu v památkové zóně (informace poskytne Městský úřad Hodkovice n. M. – oddělení životního prostředí a památek, stavební úřad)

  • Ověřit, zda je k plánovaným stavebním úpravám potřeba povolení stavebního úřadu (stavební úřad)

  • Ověřit, zda je potřeba závazné stanovisko orgánu památkové péče

    (stavební úřad, oddělení životního prostředí a památek, Magistrát města Liberec)

  • Zajistit si potřebná povolení

Závazné stanovisko památkové péče vydává Magistrát města Liberec, odbor životního prostředí, oddělení památkové péče - Mgr. Monika Bittnerová, e-mail: bittnerova.monika@magistrat.liberec.cz, tel: 485 244 888.   

V případě provádění stavebních či terénních prací bez povolení památkové péče na objektu v městské památkové zóně nebo nemovité kulturní památce se vlastník objektu vystavuje riziku udělení pokuty až do výše 2 000 000 Kč.

Povolení doporučujeme řešit v dostatečném předstihu, tedy alespoň 2-3 měsíce předem před zamýšlenou realizací prací.


Vytvořeno 28.8.2017 16:14:40 | přečteno 1360x | irena.libalova
load