Galerie Granát Turnov - Zákaznické centrum

V Galerii Granát představuje družstvo Granát, d.u.v., Turnov český granát a český granátový šperk ve vlastní expozici.

Granát, družstvo umělecké výroby Turnov, je tradičním výrobcem originálních šperků s českými granáty. Exponáty představují průřez sortimentem šperků za více než 70 let trvání zdejší výroby. Vystaveným unikátem je největší nalezený český granát o průměru 7,5 mm, který byl nalezen v roce 2015. Dále můžete zhlédnout sbírku drahých kamenů (např. acháty, jaspisy a zkamenělá dřeva), které byly nalezeny při těžbě českých granátů v Podkrkonoší. Dále můžete vidět ukázku broušení tohoto českého drahokamu či některou ze zlatnických technik a také si najít a odnést český granát v jeho surové podobě.

V průběhu celého roku se v galerii střídají výstavy obrazů a uměleckých děl místních umělců. V letních měsících pravidelně probíhají dvě podvečerní prohlídky galerie, které organizujeme ve spolupráci s RTIC Turnov. Pro rodiny s malými dětmi jsou prohlídky zpestřeny loutkou krále Granáta.

Novinkou pro rok 2023 jsou tvořivé dílničky pro předškolní děti a 1. stupeň základních škol s názvem STAŇ SE ZLATNÍKEM. Pouze pro objednané skupiny. V rámci Turnovského léta budou tyto dílničky volně přístupné každé úterý ve stejný čas jako Den s mineralogem, který pořádá Muezum Českého ráje v Turnově.

Součástí galerie je prodejna dárků, kde nabízíme doplňkový sortiment výrobků s českými granáty. Jedná se především o dárkové sklo a dekorativní předměty. V přízemí budovy je družstevní prodejna šperků s českými granáty.

Vstupné:
Jednotné vstupné – 20 Kč
Děti do 16 let – zdarma

Vstupné na aktuální výstavu fotografií, grafiky nebo obrazů je zdarma.

V případě zájmu je možná rezervace termínu i pro skupiny. Těšíme se na vaši návštěvu.mailTurnov

Náměstí Českého ráje 4, Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 325 989
GSM:+420 737 206 691
E-mail:galerie@granat.cz
Web:https://www.granat.cz/galerie-granat/
Výklad v cizím jazyce
ruština
Texty v cizím jazyce
angličtina
němčina
francouzština
španělština
Služby a vybavení
vstup se psy
Typ muzea
výtvarné umění
load