Nová tradice? Letní kino v Hodkovicích nad Mohelkou

Nová tradice? Letní kino v Hodkovicích nad Mohelkou

V červenci a v srpnu se nehraje, prázdniny. Tímto sdělením se na konci června již tradičně loučí Městské kino v Hodkovicích nad Mohelkou.

Tyto prázdniny však byly jiné. Kratší. V hlavách několika lidí se zrodil plán – uspořádat v Hodkovicích promítání letního kina (a kinopauzu tak zkrátit).

A povedlo se. V neděli 29. července už ve Skaláku Kryštof Hádek a Vojta Dyk hledali Signál. Areál Skalního údolí byl veřejnosti otevřen od půl deváté večer. Zhruba v tuto dobu se počali trousit první návštěvníci. S židličkami, dekami, karimatkami, ale i s večeří v podobě uzenky či klobásy. Prostor kina se totiž otvírá hodinu před začátkem představení i kvůli možnosti ohřátí kousku masa.  Nápojový lístek čítal pivo, víno a sodovku. Diváci měli možnost se schovat pod připravenou plachtu. Nejisté víkendové počasí se však umoudřilo, a možná právě proto se prvního promítání zúčastnilo okolo 160 lidí.

2. letošní promítání se konalo v sobotu 25. srpna. Tentokrát všem zúčastněným Ivana Chýlková dokazovala, že i Ženy mají své dny.  I přes nepříznivou předpověď počasí si do Skaláku našlo cestu přibližně 130 lidí. Zhruba 15 minut před koncem promítání se strhla průtrž mračen. Připravená plachta však diváky i techniku ochránila. Lidé šli tedy domů suší a snad i trochu veselejší. Doufáme, že se nám podařilo zpříjemnit některým lidem v Hodkovicích dva letní večery.

Děkujeme všem, kteří podali pomocnou ruku, všem, kteří se zúčastnili, a všem, kteří o nás byť jen mluvili.